Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw dzisiejszym oczekiwaniom Pacjentów pod względem wyglądu zębów. Estetyka łuku zębowego i piękno uśmiechu jest istotnym elementem w kreowaniu wizerunku lub jego zmianie. Niezwykle ważne jest nieszablonowe i wielowymiarowe podejście do przeprowadzanego prawidłowo leczenia, a także zadbanie o komfort pacjenta i prawidłową funkcję narządu żucia oraz zastosowanie rozwiązań mających na celu poprawę estetyki łuków zębowych i tym samym osiągnięcie pełnej satysfakcji Pacjenta .

W pojęciu estetyki w stomatologii posiłkujemy się szerokim wachlarzem zabieg
ów przygotowujących, poprawiających wygląd i kolorystykę oraz mających na celu odbudowę utraconych tkanek z jednoczesnym ukierunkowaniem na poprawę wizualną uśmiechu Pacjenta.

OFERUJEMY:

  • profesjonalne oczyszczanie zębów i profilaktyka próchnicy, usuwanie przebarwień, wybielanie zębów po leczeniu kanałowym, wybielanie nakładkowe, zabiegi infiltracji zębiny (usuwanie tzw”białych plamek” w szczególności u pacjentów po leczeniu ortodontycznym).
  • wypełnienia estetyczne w zębach przednich są wykonywane z zastosowaniem wysokiej klasy materiałów kompozytowych o cechach warunkujących doskonałą imitację i wtopienie się w tkank,i a tym samym praktyczną niewidoczność zastosowanego wypełnienia.
  • wypełnienia estetyczne w zębach bocznych i wykorzystanie uzupełnień ceramicznych i kompozytowych typu onlay, inlay, overlay
  • estetyczne odbudowy o charakterze licówek (ceramicznych, kompozytowych), koron z zastosowaniem wysokogatunkowej ceramiki.
  • współpracę interdyscyplinarną z lekarzem ortodontą (leczenie wad zgryzu), peridontologiem (zabiegi mikrochirurgii dziąsłowej), chirurgiem (również w zakresie implantoprotetyki) i endodontą (leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu) celem osiągnięcia profesjonalnie przeprowadzonego leczenia z zastosowaniem wszystkich dostępnych obecnie metod wykorzystywanych we współczesnej stomatologii.